נכנסתם ל- YNETלאחרונה וגיליתם ששוב השתנה אצלם העיצוב? עברתם דרך וואלה וגיליתם שהמפות כבר לא ממוקמות איפה שזכרתם אותן? זה לא אתם שהשתנתם, זה העיצוב שהשתנה. ברוכים הבאים לעולם של עיצוב אתרים
 
העולם של עיצוב אתרים מתחלק לשניים, החלק שמנסה לענות על צרכי הגולש , והחלק שמבקש לענות על צרכי גוגל וקידום האתר. אומנם שני החלקים מתחברים במהלך הזמן ויש הטוענים שהם אף דומים, אך מי כמונו יודע שלגולש דרישות משלו, ומה שפעם הוא מקבל , פעם אחרת הוא יכול לדחות
לא לחינם עיצוב אתרים משתייך לתחום של עיצוב גרפי, מרבית הגרפיקאים כיום משתלבים בתחום, גם בזכות העובדה שהעולם של עיצוב גרפי עבר אט אט לנישות ממוחשבות וגם בגלל שמרבית העסקים פועלים כבר בנישות אלו.

בתור בעלי עסקים או אפילו אם אתם גורמים פרטיים, תנסו להיזכר מתי פעם אחרונה הזמנתם או נתקלתם בשירות של מעצב גרפי שלא נעשה באמצעות כלים ממוחשבים. עיצוב אתרים מהווה רק נדבך אחד בעולם זה.

מה חשוב לדעת על עיצוב אתרים

מחקרים שונים שנערכו במהלך השנים גילו, שאתרי אינטרנט פופולאריים הם לא דווקא כאלו שמוסרים מידע רב או יש בהם כלים שירותיים רבים אלא הגורם העיצובי הוא המוביל בהפיכתו של אתר לפופלארי (לצד אמינותו כמובן). קחו לדוגמא שתי מערכות עיתון שמפעילות אתרי אינטרנט , מדוע תבחרו באתר אחד על פני השני, האם זה רק בגלל אמינות הסיפורים או חשיבותם?  תנו לנו להניח שמדובר גם באלמנט נוסף, אלמנט העיצוב.

5 טיפים לעיצוב אתרים כמו שהקהל אוהב

 • ניקיון – אל תציגו בפניו דף מבולגן עם הרבה פרטים. הגולש מעדיף כפתורים דרכם הוא מגיע למה שהוא מחפש. טיפ קטן, אל תשתשמו ברקע כחול או שחור. הם לא ברורים.
   
 • סידור – כל חלק באיזור שלו, אל תערבבו אזורים.  תנו לגולש לשחק באתר אלא תחליטו בשבילו איפה ומה לראות.
   
 • יעילות – גולש לא יבזבז יותר מכמה שניות אם לא ימצא את מה שהוא מחפש. תדאגו שיש לו את הכפתורים הנכונים במקומות בולטים והוא ימשיך לשהות באתר שלכם. תמרכזו את כל הכפתורים החשובים במקום אחד.
   
 • מהירות – לעיצוב של אתר יש השפעה על המהירות בה הוא פועל. שימוש בתמונות ואפקטים כבדים יגרמו לו לזוז לאט.  תהליך העיצוב חייב להתבצע בידיעה ברורה מה ניתן להכיל באתר והאם יש סיבה שהוא יכיל את זה. 
   
 • נוחות – כל אלמנט באתר צריך להיות נוח לגולש. מבחינת הגולש הוא עומד להיכנס לאתר ולהיות בו כמה דקות, עליו להרגיש שהוא לא מבזבז את זמנו לריק ושהוא מתקבל בברכה באתר. טיפ קטן. תפרסו את התוכן באתר בלי פסי גלילה לרוחב.
לא רק עיצוב אתרים

השינויים הטכנולוגיים להם היינו עדים בשני העשורים האחרונים הביאו לכך שהתחום של עיצוב אתרים גם פלש לתחומים נוספים וגם יצר תחתיו תחומים נוספים, כך למשל אנחנו מגלים שמעצבים גרפיים שאחראים על עיצוב אתרים אחראים גם על עיצוב לוגו לאתרים, ובכך למעשה נלקח מוצר ומושג שהכרנו מהעולם המסחרי אלא עולם האינטרנט.

אומנם לא מדובר בהכרח במוצר שיהפוך לסמל מסחרי (אלא אם אנחנו מדברים על סמלים כמו פייסבוק , כפתור הלייק של פייסבוק, גוגל ולוגואים אחרים גדולים) אך עדיין אנחנו לראות כיצד אתר מסוים , לא של חברה מסחרית, נושא לוגו שמטרתו לשרת את האתר.

דוגמא אחרת, בולטת יותר, היא כיצד התחום של עיצוב אתרים יצר נישות שונות כתוצאה מהתפתחויות שונות, למשל עיצוב עמודי פייסבוק שהפכו פופולארים מאוד בקרב חברות ועסקים פרטיים לשם קידומם ולמעשה נחשבים מוצרים משלימים לאתר, עיצוב אפליקציה שכוללת בתוכה התאמה של האתר לצפייה בסמארטפון או טאבלט, עיצוב ניוזלייטר ודיוור אלטקרוני.

כל המוצרים הנ"ל נמצאים בדרך כלל תחת אותו מעצב גרפי, ההנחה היא שאם נפריד אנחנו עלולים לקבל יצירות יחידות טובות אך כאלו שלא ישלימו אחת את השנייה, ואנחנו עלולים לפספס כאן נקודה משמעותית בקידומם, הן בגוגל והן אצל הגולשים.

בואו תקראו כאן עוד על עיצוב אתרים, כאן תוכלו ליהנות מהמידע המלא אודות עיצוב אתרי פלאש, אתרים סטטיים, עיצוב ברשתות חברתיות ועוד. מחפשים מעצב אתרים? תשאירו את הפרטים ואנחנו נמצא בשבילכם