היום כולנו יכולים להיות מעצבים גרפיים, בזכות תוכנות פוטושופ למיניהם, אבל אתם לא רוצים לעבוד עם כולם, רק עם המקצועניים ביותר, נכון? אנחנו נעזור לכם למצוא אותם. כנסו ותגלו איפה הם נמצאים
 
על פי הערכות ישנם בישראל למעלה מ-2000 מעצבים גרפיים ברמות שונות. המספר הגבוה נובע מגידול בפתיחת מסלולי עיצוב גרפי בבתי ספר ומכללות שונות. כפי שנראה מיד, המספר הנ"ל מעט מטעה אך בכל זאת מדובר על כמות מכובדת.

היכן עובדים מעצבים גרפיים

את חלוקת מקומות העבודה של מעצבים גרפיים אפשר לחלק ל-6 קטגויורת עיקריות:

 • סטודיו עיצוב
   
 • פרינלסרים – בשונה מסוטדיו לעיצוב, כאן אנו מדברים בעיקר על גרפיקאים בתחום המחשוב
   
 • משרדי פרסום – כחלק הצוות שמנהל מסע פרסום מודפס או ממוחשב
   
 • מערכות עיתונים – בניגוד לשאר החלקים במערכת העיתון, יש שיאמרו, המחלקה של עיצוב גרפי בעיתונים היא עדיין חלק אינטגרלי ממנה ולא הוצא לפרילנסרים
   
 • בתי דפוס -  חלקם עובדים עם סטודיו לעיצוב חיצוני וחלקם מפעילים בתוכם סטודיו
   
 • חברות אינטרנט – חברות קטנות מעדיפות לעבוד עם פרילנסרים , בעוד חברות גדולות יעדיפו לעבוד עם מעצב צמוד
 
מתוך הרשימה הזו אפשר לראות שעולם העיצוב מתחלק בין שתי קבוצות עיקריות, עובדים מהשורה ועובדי פרילנס. גם אצלנו באתר תוכלו למצוא את שתי הקבוצות. החלוקה הזאת נוצרה מהעובדה שלא תמיד יש דרישה קבועה למעצבים גרפיים ולכן עם הזמן המקצוע נאלץ לעבור למוד של עבודה בקבלנות. בנוסף, עצם העובדה, כפי שתיארנו קודם לכן, שחל גידול בכמות הנרשמים ללימודי עיצוב גרפי, יצרה סיטואציה בה רבים שלמדו את המקצוע , לא הצליחו להשתלב באחד מהמקומות שהצגנו קודם לכן ולכן הם בחרו לעבוד כפרילנסרים.

מה עדיף פרילנס או עובד משלנו?

נפתח ונגיד, שאין הבדל ביכולותיו של עובד פרינלנס לבין עובד מהשורה, ועצם העובדה שמעצב גרפי בחר לעבוד בתחום עיצוב אתרים, עיצוב כרטיסי ביקור או כל תחום שקשור בתור פרילנס , לא אמור לגרום לנו להפחית ביכולותיו.

היתרונות של עבודה עם פרילנס היא הוזלת עלויות, אנחנו לא צריכים לשלם לו תנאים סוציאליים אלא רק שכר, אין לנו מחויבויות כלפיו ומכאן שניתן לפטר אותו בכל שלב, בנוסף הוא מחויב לפרוייקטים ולכן אם נקבע שעליו לעשות פרויקט עליו לסיים אותו גם אם מדובר בכמות שעות גדולה מזו שהוא ציפה לה
עם זאת חשוב לזכור שגם הפרילנס לא מחויב לנו, מאחר והוא איננו עובד חברה, הוא יכול לקום ולעזוב בכל רגע או לנקוט בגישה לא אחראית בעבודתו
עבודה עם מעצב בית או משרד עיצוב גרפי היא שונה.

במקרים אלו, יש מחויבות, סף הדרישות הוא הרבה יותר ברור, יכולות הניהול שלנו היא הרבה יותר גבוהה. מנגד, אסור לשכוח שמדובר בעלויות שונות ובלוח זמנים אחר.

במהלך המאמר ציינו לא אחת את העובדה שבישראל קיימים בתי ספר שונים לעיצוב גרפי וכן עם מסלולי לימוד עיצוב ובכל זאת מצאנו לנכון להדגיש 3 בתי ספר, שנחשבים ברמה אחת מעל כולם והם מהווים את בסיס המקצוע בישראל.

בצלאל- בית ספר לעיצוב שפועל בירושלים משנת 1906. הוא בית הספר הוותיק ביותר בישראל בתחום העיצוב ועד היום הוא נחשב למוביל בתחום כולל בתחום עיצוב גרפי על נגזרותיו השונות.

שנקר- בית הספר הוקם ב-1970, והוא כולל מחלקה ייחודית של עיצוב, כולל תקשורת חזותית. במסגרת המחלקה ניתן גם ללמוד תואר שני בתחום.

HIT– המכון הטכנולוגי חולון פילס את דרכו במהלך השנים וכיום הוא נחשב לאחד המוסדות המובילים בתחום העיצוב. בין השאר הוא כולל מחלקה של עיצוב תעשייתי (ובפרט עיצוב אריזות, עיצוב מוצר), עיצוב תקשורת חזותית וכן אפשרות לקבלת תואר שני בתחום.

מחפשים מעצב גרפי מנוסה לעבוד איתו? תשאירו פרטים ואנחנו נדאג שתקבלו הצעות מחיר ייחודיות בתחום. אתם מוזמנים גם לקרוא כאן עוד אודות עיצוב גרפי ומעצבים.